Nowoczesny dom Warszawa

Nowoczesny układ domu od razu podpowiedział nam w jakim estetycznym kierunku iść. Duże i wysokie przestrzenie, wylewany betonowy strop i szerokie przejścia to największe lecz nie jedyne atuty budynku. W projekcie skupiliśmy się na nowoczesnej myśl projektowej i preferencjach właścicieli, które zwarły się  w jedną całość. Efektem tych rozważań jest przestronne wnętrze o przyjemnych proporcjach, podzielone na strefy według rodzaju spędzania w nim czasu. Stąd też strefa rodzinna z dużą sofą i tv, strefa przy kominku do czytania lub indywidualnego relaksu i strefa jadalni. Kuchnia jest małym zaskoczeniem ponieważ nie widać jej na pierwszy rzut oka. Jest płynnie połączona z jadalnią zarówno powierzchniowo jak i za pomocą mebli do zabudowy. Doskonałym łącznikiem tych części domu jest kącik do parzenia kawy z ekspresem i miejscem na wszelkie przybory zaawansowanego kawosza.

Według życzenia inwestorów kolory, materiały wykończeniowe i tkaniny zostały dobrane tak byśmy uzyskali wnętrze miłe i świeże ale nie zimne. Pod uwagę wzięliśmy ruch słońca, które przez cały dzień wpada do wnętrza za pomocą dużych przeszkleń, i jego wpływ na kolorystykę we wnętrzu.

Kuchnia  kolorystycznie podzielona, z wyspą na środku, która z założenia miała być jej sercem. Dzięki temu przy wejściu do domu nie widać mebli kuchennych czy zlewozmywaka. Zostały zaprojektowane w takim miejscu, by dobrze służyły, lecz by nie dominowały nad wnętrzem.

Ciekawostką są płytki ścienne i podłogowe, które fakturą i kolorami przypominają tkaninę. Wspaniale wpływają na „ocieplenie” wnętrza-nie za sprawą ciepłych barw lecz za sprawą samej faktury.

Więcej na temat projektów pomieszczeń tej inwestycji zapraszamy tutaj:

SALON I HOL

KUCHNIA

ŁAZIENKA DLA GOŚCI

SYPIALNIA

POKÓJ DZIECIĘCY

ŁAZIENKA

POKÓJ GOŚCINNY

 

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Warszawa