Łazienka dla osoby starszej

Dobrze zaprojektowane wnętrze może służyć także swoją pomocą. W przypadku Pani Haliny, która mimo swojej ogromnej dawki energii i aktywności fizycznej, jest już osobą starszą, należało pomyśleć także o wygodzie i bliskości wszystkich sprzętów łazienkowych. Dlatego najważniejszą decyzją jaką podjęto na początku projektu było połączenie osobnych pomieszczeń łazienki i toalety w jedno.

Dzięki temu zabiegowi uzyskaliśmy łazienkę bardziej zwartą i łatwiej dostępną
w każdym momencie korzystania z niej.

Pani Halina to osoba z dobrym gustem, znająca nowe trendy w projektowaniu. Najważniejsze warunki jakie były przez nas do spełnienia to zaprojektowanie łazienki prostej, nowoczesnej i łatwej w utrzymaniu czystości.

Najważniejsze warunki (…) to zaprojektowanie łazienki prostej, nowoczesnej i łatwej w utrzymaniu czystości.

Zaproponowaliśmy zatem płytki w ciepłych odcieniach szarości, białe i szare meble do zabudowy oraz białą ceramikę. Dla wygody i bezpieczeństwa wykorzystaliśmy duży, płaski brodzik z konglomeratu i otwarte szklane ścianki prysznicowe. Pralka w zabudowie meblowej z zaprojektowanym przez nas wygodnym brudownikiem, do którego nie trzeba się schylać oraz wiele półek na wyciągnięcie ręki pozwoliły na zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia ewentualnych urazów. Ważna też jest elegancka, dobrej jakości armatura, widoczna na wejściu, będąca broszką projektu.

Pani Halina pisze do nas często i za każdym razem zachwyca się swoją nową
i wygodną łazienką

 

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Poznań