Prowansja w kuchni

Kuchnia Agaty i Maćka to serce domu. To tutaj dzieje się najwięcej. Oboje uwielbiają gotować, a wspólne przygotowanie dań sprawia im ogromną radość. Chłopcy, choć mali, także uczestniczą w procesie powstawania posiłków. Kuchnia jest zatem miejscem, gdzie przesiadują całą rodziną, dlatego komfort przebywania w niej był tutaj kluczowy. Ważne było także, by każdy z mieszkańców miał w niej swoją przestrzeń. Dlatego jedna ze ścian została pokryta folią magnetyczno-tablicową. To miejsce, gdzie będą prezentowane plastyczne arcydzieła obu chłopców.

Kuchnia została wyposażona w wyspę, przy której wiele będzie się działo! Krojenie, szatkowanie, mieszanie, mielenie i dekorowanie. Jest duża i ma sporo miejsca dla każdego. Ze względu na małe dzieci zrezygnowaliśmy z montażu w niej płyty grzewczej.

Kuchnia jest (…) miejscem, gdzie przesiadują całą rodziną, dlatego komfort przebywania w niej był tutaj kluczowy.

Estetyka prowansji dała nam spore pole do popisu. Stylowa boazeria sufitowa, stylizowany piekarnik czy specjalnie przez nas zaprojektowane fronty szafek kuchennych, w pełni oddają ducha francuskiej krainy. Nie zapomnieliśmy jednak
o nowoczesności i udogodnieniach z nią związanych dlatego wszystkie sprzęty kuchenne posiadają wachlarz funkcji niezbędnych w kuchni XXI wieku.

Posadzka to kolejny ważny element tego wnętrza. Graficzne kwiatowe wzory płytek podkreślają lokalizację wyspy, a płytki gładkie „rysują” trasy komunikacji. Cudny zlew ceramiczny jest kropką nad „i”, a doskonale dobrane do wnętrza lampy pięknie uzupełniają całość. Aż chce się jeść!

Więcej na temat projektów  pomieszczeń tej inwestycji zapraszamy tutaj:

SALON Z JADALNIĄ

ŁAZIENKA – MAŁA

ŁAZIENKA

SYPIALNIA

STREFA WEJŚCIA I HOL

 

Projekt koncepcyjny: TWORZYWO studio
Projekt wykonawczy: TWORZYWO studio + Paulina Kałużna
Inwestor:prywatny
Lokalizacja: okolice Warszawy