Jasna kuchnia

To był długo wyczekiwany remont kuchni. Po wielu latach inwestorzy zdecydowali się na jej kompletną metamorfozę. Jedną z naszych propozycji było wykorzystanie jasnych frontów w dwóch odcieniach: chłodnego ecru i jasnej szarości. Elementami, które dodały nieco charakteru stały się sprzęty AGD, które w tym przypadku wyjątkowo – w kontraście do kolorów frontów- zaproponowaliśmy w kolorze czarnym.

Przyjemnym uzupełnieniem całego projektu wnętrza został stół w kształcie heksagonu oraz cztery jasnoszare tapicerowane krzesła na lekkich płozach. Miedziana lampa zaś fantastycznie dopełniła całości,

W zastanej kuchni bardzo brakowało miejsca do przechowywania. Był to nasz kluczowy element do spełnienia. Funkcję spiżarni pełnią teraz szafy wysokie na całe pomieszczenie. Piekarnik i mikrofalę umieściliśmy w słupku, dzięki czemu uzyskaliśmy więcej blatu roboczego i przestrzeni do przygotowywania posiłków. Ciekawostką jest szeroka 90 centymetrowa płyta indukcyjna. Bardzo wygodna bowiem „palniki” rozłożone są obok siebie.

Zaproponowana koncepcja jest jasna, przyjemna i bardzo przytulna. Efekt ten usyskano między innymi za sprawą winylowej tapety imitującej len.

 

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Warszawa