Industrialna sielanka w Poznaniu

Wnętrze powstało we wcześniej zaprojektowanym przez nas domu- stodole. Dom jest z jednej strony nowoczesny z drugiej zaś czerpie z podstawowych wiejskich form budowlanych. Budynek ma bardzo mocno zarysowaną genezę należało więc przenieść ją również do jego wnętrza.

Wnętrza utrzymano w stylistyce industrialnym jednak znacznie „ocieplonym” elementami sielskiej wsi. Wynikiem tego zabiegu jest sielankowe, przytulne wnętrze w którym od razu rodzi się przyjazna, rodzinna atmosfera.

Ogromną zaletą tej przestrzeni są duże wysokości sufitu, widoczna konstrukcja dachu i cegły rozbiórkowe ułożone na ścianach. Drewniane bielone deski rozświetlają przestrzeń, beton zaś dodaje mu nutę surowości. Ta równowaga materiałów i ich wykończeń zaowocowała harmonijnie zaprojektowanym otoczeniem do przyjemnego spędzania czasu.

Nie sposób przejść obojętnie obok wysokich okien ze szprosami, które doskonale oświetlają wewnątrz cały dom. Dodano do nich zasłony, których można użyć w okresach nadmiernego nasłonecznienia.

Bez wątpienia dom ma mocne akcenty. Widać je w granatowych frontach zabudowy meblowej kuchni czy łazienki. Ponownie istotne są tu detale np. w postaci skórzanych uchwytów do szaf i szafek, lamp o miękkich kształtach. Płytki łazienkowe natomiast przypominają bardziej miękką tkaninę niż lodowatą kamienną powierzchnię.

Miękkie, puszyste i przytulne meble spotykają się z drewnianymi krzesłami, ławkami i stołami. To zabieg zamierzony, który miał zapewnić wrażenie niewielkiego nieporządku/  chaosu. Dzięki porzuceniu idealnie ułożonych identycznych mebli stworzyliśmy wnętrze bardzo osobiste domownikom.

Nie bez przyczyny przy wejściu stoi cynowa misa z wełnianymi kocami. Od razu mamy poczuć się jak u siebie i zostać dłużej na jedną herbatę więcej.

Więcej na temat projektów pomieszczeń tej inwestycji zapraszamy tutaj:

KUCHNIA

ŁAZIENKA

 

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: okolice Poznania