Dom nad jeziorem

Dom jednorodzinny pod Poznaniem to nasz dowód na to, że można dobrze
i pięknie połączyć dach płaski z dwuspadowym. Współczesna bryła  wchłonęła garaż, który często „przeszkadza” na elewacji. Zaprojektowaliśmy dom tak, by elewacja skupiała na sobie uwagę w części mieszkaniowej, a nie w technicznej.

Mamy szczęście do projektowania domów na działkach w pobliżu lasu. Było tak
i tym razem. Lasek znajduje się od strony tylnej domu, dosłownie za płotem, a za drzewami oczom ukazuje się rozległe jezioro.

Ogromnym atutem domu jest otwarta na salon antresola, która nie tylko powiększa przestrzeń, ale sprawia, że jest bardziej atrakcyjna.

Otworzyliśmy więc dom od strony tylnej – na naturę. Front zaś pozostał nieco zachowawczy. Dzięki temu stworzyliśmy naturalną harmonię między obiema stronami budynku. Płaska część dachu kryje strefę techniczną domu oraz strefę prywatną, powierzchnia  dwuspadowa natomiast jest przekryciem dla strefy dziennej. Ogromnym atutem domu jest otwarta na salon antresola, która nie tylko powiększa przestrzeń, ale sprawia, że jest bardziej atrakcyjna.

 

Dużą zaletą budynku jest jego konstrukcja bowiem mimo bardzo dużej rozpiętości, w salonie nie występuje żaden słup. Dodatkowo wszystkie rynny i rury spustowe zostały subtelnie schowane w elewacji. Całość jest elegancka, czysta w formie
i nowoczesna, a z drugiej strony wpisuje się w zastaną tkankę budowlaną.

 

 

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: okolice Poznania