30m2 w Warszawie

Trzydziestometrowe mieszkanie na warszawskim Służewcu otrzymało od nas nowe życie. Lokal wymagał remontu i świeżego podziału na strefy funkcjonalne. Łazienka była zbyt mała na współczesne potrzeby, z kolei kuchnia zabierała połowę powierzchni. Naszym zadaniem było dostosowanie małego metrażu do dużych potrzeb Inwestorki. Należało bowiem zawrzeć w nim zarówno przestrzeń do  spędzania wolnego czasu jak i przestrzeń do pracy.

Pod młot poszły wszystkie ściany działowe. Dzięki temu możliwe było uzyskanie pomieszczeń o pożądanych proporcjach. Owocem tych zabiegów jest funkcjonalna łazienka, mini pralnia, wygodna kuchnia, salon ze sporym miejscem do pracy, sypialnia w formie antresoli i wiele miejsca do przechowywania. Nie zapomnieliśmy także o kotach, które mają wydzielone specjalne miejsce na kuwety.

Kolory zdecydowanie dzielą mieszkanie na strefy. Morska zieleń dodaje wnętrzu charakteru. Dodatkowo wspomaga przy pracy i uspokaja.

Duża wysokość sufitu – prawie 3 metry- pozwoliła na pomalowanie sufitu na taki sam ciemny kolor jak na ścianach. Mocny akcent kolorystyczny w sąsiedztwie bieli i jasnych barw sprawia, że mieszkanie wydaje się większe i bardziej trójwymiarowe.

Nowoczesne akcenty projektu to bez wątpienia antresola zabezpieczona stalową siatką w czarnym kolorze, biały okap w kształcie walca zamocowany na suficie oraz forma kuchni. Jasnoszara betonowa podłoga w salonie i kuchni pięknie odbija światło, nieco chłodzi pomieszczenie, tak by stało się lekkie, przyjemne i sprzyjało zarówno pracy jak i wypoczynkowi.

Więcej na temat projektów pomieszczeń tej inwestycji zapraszamy tutaj:

ŁAZIENKA

KUCHNIA

 

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Warszawa