Metamorfoza kuchni-Warszawa

To był długo wyczekiwany remont kuchni. Po wielu latach inwestorzy zdecydowali się na jej kompletną metamorfozę. Jedną z naszych propozycji było wykorzystanie frontów w trzech kontrastowych odcieniach. Do barw ecru, bieli i grafitu dołączyły krzesła w odcieniu morskiej zieleni. Blat stołu z bielonego dębu i dekoracyjne listewki naścienne nieco ociepliły wnętrze. Bez wątpienia gwiazdą projektu została lampa składająca się ze szklanych kul „baloników”- lekki i szykowny design.

W zastanej kuchni bardzo brakowało miejsca do przechowywania. Był to nasz kluczowy element do spełnienia. Funkcję spiżarni pełnią teraz szafy wysokie na całe pomieszczenie. Piekarnik i mikrofalę umieściliśmy w słupku, dzięki czemu uzyskaliśmy więcej blatu roboczego i przestrzeni do przygotowywania posiłków. Ciekawostką jest szeroka 90 centymetrowa płyta indukcyjna. Bardzo wygodna bowiem „palniki” rozłożone są obok siebie.

Kolejnym interesującym elementem projektu wnętrza są kamienne płytki – hit niedawnych targów w Mediolanie. Płytki te doskonale sprawdzą się w kuchni za sprawą swojego wykończenia i wzoru w różnej wielkości kamyki. Dzięki niemu nieład panujący na podłodze nie będzie rzucał się w oczy.

 

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Warszawa