Prowansja-dom

Agata i Maciej wraz ze swoimi małymi synami tworzą wspaniałą rodzinę.
W warszawskim bloku zaczęło być im ciasno dlatego zdecydowali się na budowę domu. Poprosili nas o zaprojektowanie całego wnętrza!

Zadanie bojowe brzmiało:

Dom ma być nieco w stylu prowansalskim z nutą nowoczesności, bardzo przytulny.

Zdecydowaliśmy, że zastosujemy przyjemne odcienie zieleni, beży i błękitów ocieplone „przybrudzonym” pudrowym różem. Bardzo istotne były materiały, które koniecznie musiały być szlachetne i jak najbardziej naturalne; stąd granit, drewno
i piękne prawdziwe kafle od zduna, którymi obłożony został narożny kominek. Całości dopełniają niezwykle angielskie tapety w drobne wzory oraz wełna pokrywająca sofy.

Jako że przestrzeń domu jest otwarta, należało zachować spójność stylistyczną wszystkich pomieszczeń. Przykładem jest granit przechodzący z kuchni do jadalni. Przedstawiamy salon z jadalnią (pozostałe pomieszczenia opisane są w kolejnych prezentacjach).

Salon z jadalnią to drugie serce tego domu (pierwsze to kuchnia). Ciepło kominka widoczne z obu tych stref umila czas zarówno podczas posiłków jak i podczas wypoczynku. Wybraliśmy solidne i praktycznie niezniszczalne krzesła i stół marki
z wielopokoleniowymi tradycjami oraz doskonale wykonane i bardzo wygodne sofy. Spoiwem tych przestrzeni jest duży, głęboki fotel (marzenie Maćka od czasów serialu „Przyjaciele” :-)) oraz pianino.

W pełni zagospodarowaliśmy miejsca z możliwością wykonania mebli pod zabudowę ponieważ duży dom i duża rodzina potrzebują sporo miejsca do przechowywania.

Więcej na temat projektów  pomieszczeń tej inwestycji zapraszamy tutaj:

SYPIALNIA

ŁAZIENKA

ŁAZIENKA – MAŁA

KUCHNIA

STREFA WEJŚCIA I HOL

 

Projekt koncepcyjny: TWORZYWO studio
Projekt wykonawczy: TWORZYWO studio + Paulina Kałużna
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: okolice Warszawy